Hrvati odmarali, Ajax i Feyenoord ponovno bez pobjeda

Nizozemska 4. tra 202423:11 0 komentara
NESimages/Geert van Erven/DeFodi Images via Guliver

Aktualni nizozemski prvak Feyenoord odigrao je 0-0 na gostovanju kod "fenjeraša" Volendama pa je vodeći PSV, koji ima devet bodova prednosti, sve bliže osvajanju naslova.

Gosti su dominirali veći dio susreta, imali su 77 posto posjeda lopte, te čak 23 udarca pri čemu 10 u okvir suparničkog gola, ali nisu uspjeli svladati njemačkog vratara Miju Backhausa koji je bio igrač utakmice.

Volendam se odlično držao i u prvom susretu ove sezone, do sudačke nadokande je imao 1-1, ali u nadoknadi je primio dva gola. Ovoga puta izdržao je do kraja.

Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec nije nastupio za Feyenoord zbog ozljede.

U drugom susretu večeri Ajax je odigrao skromnih 1-1 protiv Go Ahead Eaglesa.

Anton Gaaei je doveo “kopljanike” u vodstvo u 24. minuti, a izjednačio je Bas Kuipers u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Borna Sosa, Josip Šutalo i Jakov Medić nisu nastupili za Ajax koji je u zadnjih šest susreta u svim natjecanjima upisao samo jednu pobjedu.

PSV Eindhoven vodi na ljestvici sa 75 bodova, Feyenoord je drugi sa 66 bodova, dok treću poziciju drži Twente sa 57 bodova. AZ ima 52, a Ajax je peti sa 45 bodova.

G.A.Eagles je sedmi (41), a Volendam posljednji (16).