Niz ide dalje: PSG u prvenstvu ni nakon 12 godina u Marseilleu ne zna za poraz

Francuska 31. ožu 202422:59 0 komentara
AP Photo/Daniel Cole via Guliver Image

U najvećem derbiju francuskog nogometa PSG je kao gost pobijedio Marseille sa 2-0 produživši niz bez ligaškog poraza na stadionu Velodrome na čak 12 godina.

Posljednju ligašku pobjedu OM je protiv PSG-a na svom travnjaku ostvario u studenom 2011. godine, a nakon toga je upisao osam poraza, dok su tri susreta završila bez pobjednika.

Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, a kada je PSG u 41. minuti ostao s igračem manje činilo se kako bi Marseille napokon mogao prekinuti crnu seriju. Crveni karton je zaradio Lucas Beraldo zbog prekršaja kao zadnji igrač obrane.

No, gosti su poveli u 53. minuti golom Vitinhe, a pobjedu PSG-a potvrdio je Goncalo Ramos u 85. minuti.

Bila je to peta gostujuća pobjeda od šest susreta odigranih u nedjelju.

Brest je slavio protiv Lorienta sa 1-0, Montpellier je sa 2-0 bio bolji od Le Havrea, Toulouse je deklasirao Clermont sa 3-0, dok je Nantes porazio Nicu sa 2-1.

Brest je do važnih bodova u borbi za Ligu prvaka stigao golom Del Castilla u 86. minuti.

Nantes je iznenadio Nicu slavivši sa 2-1. Matthis Abline (19) i Mostafa Mohamed (76-11m) su zabili za goste, dok je strijelac za Nicu bio Teremas Moffi (72-11m).

Toulouse je golovima Vincenta Sierra (8-11m, 79) i Thijsa Dallinga (73) dobili Clermont sa 3-0.

Jedinu domaću pobjedu ostvario je Strasbourg porazivši Rennes sa 2-0.

Na ljestvici vodi PSG sa 62 bodova, Brest ima 50, a Monaco 49 bodova. Marseille je sedmi sa 39 bodova.