Nagelsmann o spornoj situaciji: To je čisti penal, nije važno radi li to namjerno ili ne

Euro2024 6. srp 20249:07 0 komentara
AP Photo/Manu Fernandez via Guliver

Francuska je u četvrtfinalu Europskog prvenstva pobijedila Portugal na penale 5:3, nakon što je utakmica završila bez golova u regularnom vremenu i produžecima.

U polufinalu će igrati protiv Španjolske, koja je pobijedila Njemačku 2:1 u produžecima zahvaljujući golu Mikela Merina u 119. minuti, uz asistenciju Olma.

Kontroverzna situacija dogodila se u 106. minuti pri rezultatu 1:1, kada je lopta pogodila Cucurellu u ruku nakon udarca Musiale, no sudac Anthony Taylor nije dosudio penal, a ni VAR nije intervenirao.

Ta odluka nikako nije jasna njemačkom izborniku Julianu Nagelsmannu: “Ako lopta ide jasno prema golu i Španjolac je zaustavi rukom, nije važno radi li to namjerno ili ne. To je zapravo najmanje važno. U pitanju je čisti penal. Onaj koji smo dobili protiv Danske znatno je manje penal nego ovo večeras. Ne razumijem kako se ovo događa kad imate priliku pogledati snimku 48 tisuća puta.

Ne znam koje je pravilo primijenjeno pri odluci da nije penal, ali se pitam vođen logikom. Ne znam kada je ruka u prirodnom položaju, a kada ne.”