Englezi hvale Guardiola: ‘Sasvim je utišao zvijezdu Arsenala, falilo je sreće za gol’

Nogomet 23. ruj 202412:02 0 komentara
SPI-3327-0032 via Guliver

Nogometaši Manchester Cityja prekinuli su niz pobjeda u Premier ligi remijem 2:2 protiv najvećeg rivala za naslov Arsenala, a Joško Gvardiol ponovo je zaradio pohvale engleskih medija.

Deseti je put ove sezone zabio Erling Haaland te doveo City u vodstvo, no Arsenal je preokrenuo već u prvom dijelu golovima Riccarda Calafiorija i Gabriela Magalhaesa. Konačan rezultat postavio je Stones u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Mateo Kovačić zamijenio je ozlijeđenog Rodrija u 21. minuti. Joško Gvardiol igrao je za Građane cijelu utakmicu, a njegov su dobar nastup pohvalili i engleski mediji koji posebno ističu kako je čuvao zvijezdu Arsenala Bukaya Saku.

Manchester Evening News o njemu piše: “Dobro se gurao u vezni red kao dodatni igrač, ali nije imao sreće što nije uspio zabiti Rayi. Saki nije dopustio gotovo ništa cijelo poslijepodne.”

Portal Goal slaže se i objašnjava: “Utišao je Saku u prvom poluvremenu i natjerao Rayu na sjajnu obranu u drugom dijelu utakmice.”