“Dinamov Scholes” u nadoknadi matirao žilavi Slaven, Jakiroviću debitirao sin

Hrvatska 18. svi 202421:10 0 komentara
GNK Dinamo Zagreb

Između dviju utakmica finala SuperSport Hrvatskog kupa Dinamo je uzeo sva tri boda u pretposljednjoj ligaškoj obvezi protiv Slaven Belupa.

U “šarenom” sastavu koji vjerojatno više nikad neće u takvom obliku zajedno zaigrati (više o tome ovdje), Dinamo je slavio u Koprivnici 3:2. Bio je to sadržajan i uzbudljiv susret u kojemu je domaćin prvi zabio, pa Dinamo preokrenuo prije nego što je tek u sudačkoj nadoknadi i to s igračem više potvrdio pobjedu golom neočekivanog junaka.

Slaven je poveo već u četvrtoj minuti sretnim i spretnim pogotkom Danijela Štefulja. Bek domaćih zabio je gotovo s aut-linije iz nečega što je izgledalo poput centaršuta, a ne udarca prema golu. Kako god, Dinamov vratar Zagorac bio je nemoćan.

Ipak, Zagorac se u završnici prvog poluvremena istaknuo lijepom obranom na udarac Štrkalja tako da se na odmor otišlo s 1:0 za domaće.

Indisponirani Dinamo u drugom je poluvremenu pokazao bolje lice. Trener Sergej Jakirović uveo je Vrbančića i Emrelija umjesto Roga i Vidovića i vrlo brzo Modri su preokrenuli rezultat.

Već u 48. minuti Fran Brodić pogodio je za 1:1, a u 52. Sandro Kulenović za 2:1, nakon asistencije upravo Brodića.

Koprivničanci se nisu dali smesti te su u 62. minuti izjednačili pogotkom osamnaestogodišnjeg Adriana Jagušića, svega šest minuta nakon ulaska u igru.

U 71. minuti domaćin je ostao bez isključenog veznjaka Agbekpornua koji je u razmaku od dvije minute zaradio dva žuta kartona.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Dinamo je iskoristio igrača više i to iz prekida. Bulat je pucao, vratar obranio, a iz odbijanca poentirao Luka Vrbančić, osamnaestogodišnji veznjak koji igrom i izgledom podsjeća na legendarnog Paula Scholesa.

Svakako vrijedi izdvojiti debi šesnaestogodišnjeg Leona Jakirovića, sina Dinamova trenera Sergeja. Leon, koji je ušao s klupe u 84. minuti, rođen je 16. siječnja 2008. godine, a igra na poziciji lijevog beka. U istoj minuti ušao je i još jedan debitant, sedamnaestogodišnji veznjak Branko Pavić.