City zabio u prvoj minuti, Haaland opet strijelac

Nogomet 17. ruj 202215:26 0 komentara
ActionPlus David Blunsden via Guliver Images

Manchester City bez ikakvih je problema upisao nove bodove u sedmom kolu Premier lige, uz novi gol nezaustavljivog Erlinga Brauta Haalanda...

City je na gostovanju kod Wolverhamptona slavio 3:0, a poveo je već poslije 55 sekundi igre golom Jacka Grealisha na asistenciju Kevina De Bruynea.

U šestoj minuti Cityju je poništen gol Rodrija zbog faula, no u 16. minuti već je bilo 2:0 nakon što je Bernardo Silva sjajnim dodavanjem proigrao Erlinga Brauta Haalanda koji se sjurio prema golu domaćih i pogodio za povećanje vodstva ‘Građana’. Bio je to već 11. pogodak norveškog napadača u sedmom ligaškom nastupu, što ga čini uvjerljivo vodećim u poretku strijelaca.

Da stvari po Wolvese budu gore, u 33. minuti ostali su s desetoricom nakon što je Nathan Collins preoštro startao na Grealisha.

Tu je bilo kakva neizvjesnost, ako je uopće i postojala, nestala, a City je pobjedu zapečatio u 69. minuti kada je Phil Foden poentirao nakon još jedne asistencije De Bruynea.

Nakon nepotpunog sedmog kola Manchester City vodi u poretku sa 17 bodova, ispred Arsenala s 15 i Tottenhama s 14, od kojih ima utakmicu više. Wolvesi su tek 16. sa samo šest osvojenih bodova i tek tri postignuta pogotka.