Chelsea uoči Dinama preokretom do tri boda u PL

Champions League 3. ruj 202218:08 > 18:08 0 komentara
David Klein/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

U šestom kolu Premier lige Chelsea je na domaćem terenu preokretom svladao West Ham 2:1.

Mateo Kovačić proveo je 72 minute na terenu za Chelsea. Chelsea u utorak gostuje u Maksimiru kod Dinama u Ligi prvaka.

West Ham je poveo u 62. minuti preko Antonia. Chilwell je prvo u 76. minuti zabio za 1:1, a zatim je u 89. minuti precizan za 2:1 i preokret Chelseaja zabio Kai Havertz.

West Ham je u 90. minuti izjednačio preko Corneta, ali VAR je poništio gol zbog prekršaja na Chelseajevom golmanu Mendyju.

Tottenham je na domaćem terenu pobijedio Fulham 2:1. Hojbjerg i Kane su doveli Tottenham u vodstvo 2-0, a neumoljivi Mitrović je opet bio strijelac za Fulham, no taj je gol bio dovoljan tek za ublažavanje poraza. Tottenham se popeo na trenutačno drugo mjesto na ljestvici. Hrvatski nogometaš Ivan Perišić u igru je za Tottenham ušao u 84. minuti.

Nottingham Forest je pred svojim navijačima vodio 2:0 protiv Bournemoutha do početka drugog poluvremena, ali je završilo slavljem gostiju 3-2 nakon golova Billinga, Solankea i Anthonyja u 87. minuti.

Najveću pobjedu kola ostvario je Brentford koji je svladao Leeds 5:2, a igrač utakmice je bio Ivan Toney koji je tri puta tresao mrežu gostiju iz Leedsa.

Ostali rezultati:

Brentford – Leeds 5:2 (Toney 30′, 43′, 58′, Mbeumo 82′, Wissa 90+2′ / Sinisterra 45+1′, Llorente 79′
Newcastle – Crystal Palace 0:0
Nottingham Forest – Bournemouth 2:3 (Kouyate 33′, Johnson 45+2′ / Billing 51′, Solanke 63′, Anthony 87′)
Tottenham – Fulham 2:1 (Hojbjerg 40′, Kane 75′ / Mitrović 83′) – Perišić (igrao od 85. minute za Tottenham)

Wolves – Southampton 1:0 (Podence 45+1′) – Ćaleta-Car (nije igrao)