Skupi pokloni obrane Dinama za oproštaj od Europe!

Champions League 2. stu 202222:47 > 22:52 0 komentara
Paul Terry / Sportimage via Guliver Images

Dinamo se porazom od Chelseaja 2:1 na Stamford Bridgeu u šestom kolu Lige prvaka oprostio od Europe za ovu sezonu.

Dinamo je poveo već u sedmoj minuti golom Brune Petkovića. Moharrami je ubacio s desne strane, Ademi je iskoristio lošu reakciju Azpilicuetae i glavom dodao u sredinu gdje Petković glavom pogađa za vodstvo Dinama.

Napadaču Dinama to je prvi gol sezone u skupinama Lige prvaka. Tri ih je zabio u kvalifikacijama za ovo elitno natjecanje.

Vodstvo Plavih trajalo je do 18. minute kada je Sterling iskoristio lošu reakciju obrane Čačićeve momčadi i izjednačio na 1:1. U 30. minuti domaćin je stigao do potpunog preokreta, još jednom obrana Dinama nije bila na razini, a nakon udarca Zakarije u vlastitu mrežu loptu je poslao Moharrami.

U nastavku utakmice Dinamo je odigrao još otvorenije. Prijetio je hrvatski prvak (J. Šutalo, Oršić), no veći broj pravih prilika imao je Chelsea, ali se sve do kraja susreta rezultat više nije mijenjao.

SofaScore

Dinamo je tako završio kao posljednja momčad skupine te se oprašta od europskih natjecanja za ovu sezonu.

U drugoj utakmici skupine Milan je na San Siru s 4:0 slavio protiv Salzburga. Bio je to šou Girouda koji je zabijao u 14. i 57. minuti, da bi u 46. asistirao Kruniću za gol. Konačnih 4:0 postavio je Messias u 91. minuti. Rossoneri su tako završili drugi te će u osminu finala Lige prvaka, dok će Salzburg u Europa ligu. Rebić je odigrao cijelu utakmicu za domaćine, kao i Sučić za goste, dok je Šimić ostao na klupi.