Perišić izbacio Tudora, Redsima pirova pobjeda

Champions League 1. stu 202223:01 > 23:02 0 komentara
REUTERS/David Klein via Guliver Images

U utorak je odigran dio utakmica posljednjeg kola prvog kruga Lige prvaka.

Liverpool je morao pobijediti Napoli s 3:0 kako bi osigurao prvo mjesto u skupini A, međutim Redsi nisu u tome uspjeli.

U izjednačenoj utakmici Napoli je poveo preko Ostigarda u 53. minuti, a nakon čak sedam minuta video pregleda, VAR soba je odlučila kako gol neće biti priznat. U konačnici, Liverpool je došao do pogotka preko Mohameda Salaha, a u osmoj minuti sudačke nadoknade konačnih 2:0 postavio je Nunez.

U drugoj utakmici skupine, Ajax je slavio u Glasgowu s 3:1. Berghuis i Kudus osigurali su vodstvo gostima prije kraja prvog dijela, a Rangersi su uspjeli smanjiti zaostatak preko Taverniera u 86. minuti. Konačnih 3:1 postavio je Conceicao. Antonio Čolak zamijenjen je u 61. minuti kod domaćeg sastava koji nije uspio osvojiti niti jedan bod. Ajax će zaigrati u osmini finala Europa lige.

U skupini C uvjerljive pobjede ostvarili su Bayern i Barcelona. Bavarci su potvrdili prvo mjesto 2:0 slavljem protiv Intera koji ostaje drugi. Pavard i Choupo-Moting bili su strijelci za prvaka Njemačke. Barcelona je osvojila treće mjesto u skupini te će nastaviti natjecanje u Europa ligi. U 4:2 pobjedi kod Plzena strijelci su bili Torres (2), Alonso i Torre. Chory je dva put zabio za češkog prvaka.

Uzbudljivo je bilo u skupini D gdje Marseille Igora Tudora nije uspio osigurati osminu finala Lige prvaka nakon nedovoljno dobrih 1:1 protiv Tottenhama. Marseille je poveo preko Mbembe u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a gosti su izjednačili preko Lengleta nakon asistencije Ivana Perišića. Konačan krah Marseillea dogodio se u 95. minuti kada je zabio Hojbjerg čime je Spursima osigurao prvo mjesto u skupini spasivši Sporting. Marseille je završio na posljednjem mjestu.

Eintracht je preokrenuo 0:1 s poluvremena protiv Sportinga u Lisabonu osvojivši drugo mjesto u skupini. Arthur Gomes doveo je Sporting u vodstvo, da bi u nastavku utakmice gosti preokrenuli preko Kamade s bijele točke i Kola Muanija.