Kovač: Boli nas, nogomet je nekad tako lijep, ali i okrutan

Bundesliga 6. pro 20238:13 0 komentara
EIBNER/Patrick Hipp via Guliver Image

Od DFB Pokala u osmini finala su se oprostili nogometaši Wolfsburga koji su u gostima, nakon produžetaka, poraženi od domaće Borussije 0:1.

Pogodaka nije bilo sve do posljednjih trenutaka drugog produžetka. Tada, u 120. minuti, sjajno je stranu probio Neuhaus te je asistirao Koneu koji je postigao pogodak za prolaz Borussij Monchengladbach.

Prije toga je bolji dojam ostavio Wolfsburg, sastav kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, ali su gosti sve svoje šanse propustili. Hrvatski reprezentativac Lovro Majer za Wolfsburg je zaigrao od 115. minute.

Trener Wolfsburga Niko Kovač otkrio je razmišljanja nakon ispadanja.

“Iako nas boli, moramo sportski čestitati Borussiji. Nogomet je lijep, ali istovremeno i okrutan sport. Sada smo doživjeli oboje. Imamo zašto biti tužni. Bili smo disciplinirani. U prvom poluvremenu nitko nije htio pogriješiti, a u drugom smo dominirali.

Mogli smo zabiti u 90. minuti, kao što oni jesu u 120. Možemo biti zadovoljni nastupom, ali ne i rezultatom. Trebali smo napraviti malo više kako bismo više dobili. Momčad se sjajno borila i nesretno ispala”, rekao je Kovač.

Dodao je kako njegovi igrači ništa nisu poklonili suparnicima, zbog čega je prve zamjene napravio tek u produžecima.