Osasuna uvjerljiva, Budimir izjednačio Bellinghama na vrhu ljestvice strijelaca Primere!

Nogomet 30. ožu 202418:16 > 18:18 0 komentara
xRicardoxLarreinax via Guliver

Iznimno uvjerljivo su nogometaši Osasune obavili gostujući posao u 30. kolu španjolske La Lige, s 3-0 su pobijedili Almeriju, posljednju momčad na ljestvici.

Momčad Ante Budimira već je u 9. minuti vodila 2:0. U 2. je minuti precizan bio Jose Arnaiz, a hrvatski reprezentativac tresao mrežu domaćina sedam minuta kasnije.

Time je Budimir stigao do 16. gola ove sezone u prvenstvu za Osasunu te se s Judeom Bellinghamom izjednačio na prvom mjestu ljestvice strijelaca lige.

Do kraja poluvremena Budimir je imao još dvije dobre prilike, ali je ostalo 2-0 za Osasunu. Svaka dvojba je nestala u 61. minuti kada je Iker Munoz gromovito pogodio s deset metara za konačnih 3-0.

Ante Budimir je zamijenjen u 78. minuti susreta, a Osasuna je zbog ove pobjede napredovala do devetog mjesta. Almeria je i dalje posljednja na ljestvici.

Nogometaši Seville osvojili su tri gostujuća boda ove subote na gostovanju kod Getafea, pobijedili su s minimalnih 1-0 Getafe. Pogodak odluke postignut je već u petoj minuti. Nakon kornera se stvorila gužva u domaćem šesnaestercu, a iz blizine se najbolje snašao Sergio Ramos i pogodio za, kasnije se ispostavilo, pobjedu njegove momčadi.

Getefa je ostatak utakmice napadao, pogotovo u drugom poluvremenu, ali je domaćin propustio brojne izgledne prilike te je Sevilla sačuvala gol prednosti. Sevilla se popela na 14. mjesto ljestvice.

U nedjelju su na rasporedu utakmice Celta – Rayo Vallecano, Girona – Betis, Alaves – Real Sociedad i Real Madrid – Athletic, dok će ovo kolo utakmicom u ponedjeljak zaključiti Villarreal – Atletico Madrid.