Budimir debitirao s remijem protiv Njemačke, vratar Vatrenima donio bod u 90. minuti

Nogomet 20. ožu 202417:04 0 komentara
Guliver Images

Na turniru u Portugalu u utakmici prvog kola u borbi za Euro do 17 godina, reprezentacija Hrvatske remizirala je s vršnjacima iz Njemačke rezultatom 3:3. Izabranici izbornika Marijana Budimira tako su uzeli bod u dinamičnoj utakmici s čak četiri penala. Budimiru je ovo bio debi na klupi reprezentacije

U petoj minuti susreta Mislav Ćutuk izborio je penal i sam ga realizirao. Hrvatska je povela, ali šest minuta kasnije Njemačka je izjednačila. Francis Onyeka je pucao, obranio je Antonio Rajić, ali je na odbijanac natrčao Cenny Neumann i s lakoćom spremio loptu u mrežu.

U 20. minuti Njemačka je preokrenula novim golom Neumanna, ali već u 33. Roko Vojvodić je zabio za 2:2. Hrvatska je došla do prednosti. Bruno Durdov izborio je penal sjajnim prodorom, a ponovo ga je realizirao Ćutuk. Vodstvo je trajalo do 72. minute kada je treći penal na utakmici zabio Francis Onyeka. Njemačka je u 90. minuti mogla povesti, ali je penal Adina Ličine obranio Antonio Rajić.