Branič Osijeka skrivio penal pa plakao na terenu nakon poraza u debiju za BiH

Nogomet 15. lis 202411:19 0 komentara
xxIvanxPericx via Guliver

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je još jedan poraz u Ligi nacija, izgubivši na domaćem terenu u Zenici od Mađarske rezultatom 0:2.

Oba gola za Mađarsku je postigao Dominik Szobolszai, a do drugog je gola u 50. minuti došao iz kaznenog udarca nakon što je Nail Omerović u šesnaestercu srušio Zsolta Nagyja.

Omerović ima 21 godinu i branič je Osijeka, a utakmica protiv Mađarske bila mu je debi za reprezentaciju. Ušao je na početku drugog poluvremena umjesto Jusufa Gazibegovića, a mediji iz BiH pišu da je nakon poraza plakao na terenu dok su ga suigrači tješili.

Osim toga, Omerović je nakon utakmice onemogućio komentare na svojim objavama na Instagramu.

U Osijeku je u aktualnoj sezoni skupio je 13 nastupa, dok ih ukupno ima 62. Zabio je jedan i asistirao za tri gola.