Zadar pod tornjem u dramatičnoj završnici srušio Vukove

Hrvatska 5. stu 202120:49 0 komentara
KK Zadar/Zvonko Kucelin

U derbiju 9. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je kao gost u KC "Dražen Petrović" svladao Cibonu sa 82-79 (23-16, 14-28, 20-10, 25-25).

Zadar je bolje i otvorio utakmicu, u prvoj četvrtini vodio sa 21-12, no Cibona je velikom serijom Matea Drežnjaka u drugoj četvrtini okrenula rezultat u svoju korist. No, u drugom poluvremenu napad Cibone je u potpunosti stao, Zadar je serijom 18-4 sredinom treće četvrtine stigao do prednosti 55-51 te kontrolirao rezultat do samoga kraja.

U posljednjoj minuti Zadar je tricom Dominika Mavre poveo sa 75-69, no Cibona je ipak uspjela smanjiti na 78-77, a imala je i loptu pri vodstvu Zadra 79-77 nakon što je Bursać pogodio jedno od dva slobodna bacanja. No, tada je dodavanje Radovčića prema Drežnjaku presjekao Carter čime je propala i posljednja prilika Cibone za preokret.

Najbolji igrač Zadra bio je Justin Anthony Carter sa 22 koša, Antonio Jordano je dodao 14, dok je Mateo Drežnjak postigao 22 poena za Cibonu.

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 7-2, a Cibona na 6-3.