Euroleague 28. pro 202322:32 0 komentara

Košarkaši Real Madrida mučili su se u Lyonu, ali su u 17. kolu Eurolige slavili protiv posljednjeplasiranog Asvela rezultatom 77:76.

Kraljevski klub je uvjerljivo prvi s omjerom 16-1, dok francuski predstavnik nakon devetog uzastopnog neuspjeha ima omjer 2-15.

Asvel je, oslabljen izostankom Nanda de Coloa, igrao odlično tri četvrtine, ali nisu imali snage da na kraju upišu trijumf u prepunoj novoj dvorani.

Madriđani su u posljednju trećinu ušli sa šest koševa zaostatka, međutim, utakmicu su prelomili početkom posljednje četvrtine. Serijom 16:0 izabranici Chusa Matea prvi su put došli do dvoznamenkaste prednosti (67:57) i zadržali je do kraja susreta.

Asvel je izjednačio na 74:74 košem Parisa Leeja 48 sekundi prije kraja, no Eddie Tavares, a potom i Facundo Campazzo na poluvremenu iz penala (74:77) osigurali su trijumf u posljednjoj euroligaškoj utakmici 2023. godine.