Euroleague 26. sij 202423:46 0 komentara

Danas su odigrane četiri utakmice 23. kola Eurolige.

Monaco je u prvoj današnjoj utakmici u Istanbulu bio bolji od Efesa 80:78. Odličnu je treću četvrtinu imao sastav iz Kneževine koju je dobio sa 26:17 pa su to mirno priveli kraju u zadnjoj dionici. James i Okobo predvodili su pobjednički sastav sa po 16 poena, kod Turaka je najbolji bio Beaubois sa 15 poena.

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Valencija koja je iznenadila Baskoniju u španjolskom derbiju sa 77:62. Praktički je do poluvremena bilo sve gotovo, Valencia je imala +16, a u drugom dijelu izabranici Duška Ivanovića to nisu mogli stići.

Valenciju je do pobjede vodio Davies sa 19 poena i četiri skoka te isto toliko asistencija, Moneke je bio najbolji kod poražene ekipe sa 16 poena.

Milano je uspio doći do pobjede protiv Barcelone 74:70 iako nije bilo lako. Talijani su imali +19 na poluvremenu, da bi Katalonci u završnici došli na samo -2 u završnici. Ipak, s nova dva bacanja Milano je osigurao slavlje.

Shavon Shields bio je najefikasniji kod Talijana s 23 poena, dok je kod Barce odličan dojam ostavio Vesely sa 28 koševa i četiri skoka.

Partizan je u Beogradu pobijedio Žalgiris 81:72 i tako rastužio svog bivšeg trenera Andreu Trinchierija. Odluka o pobjedniku pala je u zadnjoj dionici gdje je beogradski sastav ipak bio mirnije ruke. Dozier i LeDay vodili su Partizan do pobjede s 23, odnosno 21 poenom, dok je Evans najraspoloženiji bio kod Žalgirisa s 25 poena.

Na ljestvici je i dalje prvi Real Madrid s omjerom 20-3, dok je Barcelona druga s omjerom 15-8, kao i trećeplasirani Virtus.