Euroleague 28. pro 202321:05 0 komentara

U 17. kolu Eurolige, posljednjem u ovoj godini, košarkaši Partizana poraženi su od Virtusa iz Bologne u "Štark Areni" rezultatom 77:75.

Crno-bijeli su zabilježili drugi uzastopni poraz i u 2024. godinu ulaze s omjerom 9-8, dok je talijanska ekipa druga s omjerom 12-5.

Momčad iz Humske dočekala je dvoboj s najugodnijim iznenađenjem prvog dijela natjecanja nakon katastrofalnog izdanja u Zadru, a ni prvo poluvrijeme protiv bivšeg europskog prvaka nije bilo za prolaznu ocjenu.

Trener Željko Obradović krenuo je s Tristanom Vukčevićem u prvoj postavi, no mladi krilni napadač nije mogao protiv Tornikea Shengelije, baš kao ni njegovi suigrači s razigranim gostima. Virtusu su odoljevali samo Bruno Caboclo, koji je odigrao svih 20 minuta u prvom poluvremenu, te nešto kasnije James Nunnally, a o učinku ostatka momčadi dovoljno govori podatak da su zajedno zabili 22 od ukupno 36 poena svoje momčadi.

Gosti iz Bologne su u nekoliko navrata imali i dvoznamenkastu prednost, maksimalnih plus 13 u 17. minuti (41:28).

U skraćenoj rotaciji s 11 igrača (izostali su Avramović, Smailagić i Trifunović te novopridošli Smith), Obradović u prvom dijelu susreta nije koristio Franka Kaminskog, Danila Andušića i Balšu Koprivicu, a problem je bilo više osobnih pogrešaka PJ Doziera i dvije Kevina Puntera i Ognjena Jaramaza. Na poluvremenu, u kojem su domaći imali devet izgubljenih lopti, čulo se da je samo minus pet odličan rezultat za crno-bijele, obzirom na prikazano.

Virtus je odlično ušao u treću dionicu, brzo je serijom 8:0 došao do maksimalnih 13 poena prednosti (49:36), ali je srpski klub imao odgovor. Crno-bijeli su lako napravili seriju 9:0, vratili se na samo četiri poena zaostatka i do kraja ovog dela meča nijedna momčad nije uspjela izboriti za značajniju prednost.

Nakon koševa Puntera Partizan se približio Virtusu (52:54), no uslijedila je mini-serija gostiju 5:0. U posljednju dionicu ušlo se rezultatom 55:60.

Kaminsky je postigao svih sedam koševa za svoju momčad u prve četiri minute posljednje dionice, ali ono što je jako iznerviralo Obradovića i navijače je brzopletost crno-bijelih u tim trenucima. Virtus je održavao prednost, a Partizan je htio što prije doći do preokreta ne birajući baš pametne šuteve. Gosti su polovicom četvrte dionice imali plus 4 (67:63).

U prvoj utakmici 2024. godine Partizan će 2. siječnja dočekati Asvel, dok će Virtus dan kasnije na svom terenu igrati protiv Bayerna.

U domaćoj momčadi najučinkovitiji je bio Nunnally s 19 koševa te uz 4 skoka i 6 asistencija, po 12 su dodali Punter i Jaramaz, a po 10 Kaminsky i Caboclo.

Iffe Lundberg predvodio je momčad iz Bologne sa 16 poena i 3 asistencije, Marco Bellinelli je imao 14 (3/9 za tri), a Tornike Shengelia, Daniel Hackett i Awudu Abbass po 10.