Euroleague 5. sij 202423:58 0 komentara
Sport Klub

U petak smo svjedočili povijesnoj utakmici Eurolige. Prvi put dogodila se utakmica s tri, a onda čak i četiri produžetka! Nakon ukupno 60 minuta igre europski prvak Real pobijedio je u Madridu Anadolu Efes 130:126 u nevjerojatnoj drami. Efes je imao dva puta napade za pobjedu, pa čak i plus devet u jednom od produžetaka, ali je i Real mogao ranije do pobjede jer je Hezonja promašio tricu za pobjedu. Košarkaški je svijet ostao bez riječi...

Real je u nekoliko navrata bio na rubu poraza, ali se izdigao kao protiv Partizana u četvrtfinalu doigravanja prošle sezone i pobijedio Efes…

Džanan Musa ukrcao je 40 koševa uz osam asistencija, Mario Hezonja dodao je 31 uz 12 skokova, Facundo Campazzo 25 koševa uz 11 asistencija te Walter Tavares 20 koševa uz 12 skokova. Kod Efesa je Shane Larkin ubacio 32 koša uz devet asistencija i pet skokova.

Nakon 40 minuta igre rezultat je bio 81:81, s tim da je Larkin promašio tešku tricu za pobjedu. Na isteku prvog produžetka Mario Hezonja imao je također tricu za pobjedu, ali je i on promašio. Finiš regularnog dijela i odluku prvog produžetka pogledajte ovdje:

U drugom produžetku Efes je vodio 102:93 na nešto više od dvije minute do kraja, da bi Real košem Hezonje u zadnjoj sekundi izborio treći produžetak.

I konačno, u četvrtom produžetku Real je priveo posao kraju, uz ponovno doprinos Marija Hezonje:

Barcelona je pobijedila i u drugom španjolskom derbiju ovog tjedna. Nakon Reala pobijedio je i Baskoniju 89:85 iako je u zadnjoj četvrtini gubio 11 razlike (73:62).

Virtus je upisao treću uzastopnu pobjedu i ostao na drugom mjestu s omjerom 14-5. Talijani su u Berlinu svladali Albu 83:68 uz sedam koševa, dva skoka i asistenciju Ante Žižića. Presudila je odmah prva četvrtina koja je pripala Virtusu 26:9, a na poluvremenu je bilo 48:27.

Milano je na svom parketu svladao Bayern 76:62 pa tako oba sastava sada imaju omjer 8-11. Hall je s 19 koševa predvodio domaćina, a Ibaka sa 16 gosta. Za dvije i pol minute na parketu hrvatski košarkaš Danko Branković postigao je dva koša i asistenciju za Bayern.

Panathinaikos je koševima Vildoze i Lessorta u završnici uzeo vrijednu pobjedu u Valenciji 82:81.