Lakersi iznenadili u Memphisu, Miami srušio Buckse!

Košarka 17. tra 20238:50 0 komentara
Petre Thomas-USA TODAY Sports via Guliver Images

Otvaranje NBA playoffa prošlo je fenomenalno.

Uspješni na gostovanju na startu doigravanja bili su i Los Angeles Lakersi koji su svladali Memphis Grizzliese sa 128-112. Konačnih 16 razlike ne odaje pravu sliku utakmice jer je 3:11 minuta prije kraja bilo samo 113-112 za Lakerse koji su potom zatvorili utakmicu serijom 15-0.

U neočekivanog junaka izrastao je Austin Reaves koji je postigao sedam uzastopnih koševa kojima je odveo Lakerse do prednosti 120-112, mladi razigravač je u potpunosti preuzeo konce igre u svoje ruke u tri uzastopna napada gostiju poentiravši iz prodora, pa pogodivši tricu, a onda i šut za dva s pet metara.

Reaves je susret okončao sa 23 koša, a prvi strijelac Lakersa bio je još jedan iznenađujući heroj Rui Hachimura koji je ubacio 29 poena uz šut za tri 5-6. Svoj doprinos dale su i najveće zvijezde Lakersa, Anthony Davis sa 22 koša i 12 skokova te LeBron James sa 21 ubačajem i 11 skokova.

Osim poraza Grizzliese zabrinjava i situacija s njihovim najboljim igračem Jaom Morantom koji je morao napustiti igru sredinom posljednje četvrtine kada je u pokušaju zakucavanja preko Davisa nezgodno pao i sletio na zapešće desne ruke. Morant je nakon toga napustio utakmicu i više se nije vraćao. Prema riječima trenera Taylora Jenkinsa rendgenske snimke nisu pokazale kako je nešto slomljeno, no Morant bi zbog bolova u desnoj ruci mogao izbivati neko vrijeme što bi uvelike umanjilo šanse njegove momčadi u doigravanju.

Najefikasniji kod Grizzliesa stoga je bio Jaren Jackson sa 31 poenom, Desmond Bane je dodao 22, dok je Morant ostao na 18.

Druga utakmica ovih suparnika igrat će se u noći sa srijede na četvrtak također u Memphisu.

Ozljede su obilježile i prvu utakmicu Milwaukee Bucksa i Miami Heata u kojoj je osmi nositelj Istoka Heat kao gost svladao prve Buckse sa 130-117. Domaći Bucksi loše su krenuli u susret, nakon nešto manje od osam minuta su gubili sa 12-24, a onda se situacija dodatno pogoršala kada je njihov glavni igrač Giannis Antetokounmpo nezgodno sletio na leđa u jednoj akciji.

Grčka zvijezda je pokušala nastaviti, ali je početkom druge četvrtine ipak morala napustiti dvoranu i završiti utakmicu sa šest poena i tri skoka. Niti gosti iz Miamija nisu bili pošteđeni nesreće jer su tijekom druge četvrtine ostali bez Tylera Herroa koji je u borbi za loptu slomio ruku, a do tog je trenutka Herro ubacio 12 pogodaka.

Još jednu brijatnu predstavu u doigravanju zato je imao Jimmy Butler koji je predvodio Heat sa 35 koševa i 11 asistencija, svestrani Bam Adebayo je dodao 22 ubačaja, devet skokova i sedam asistencija, dok Bucksima nije bilo dovoljno 33 poena Khrisa Middletona, 21 ubačaj Bobbyja Portisa s klupe te po 16 pogodaka i asistencija Jruea Holidaya.

Milwaukee i Miami će svoju drugu utakmicu igrati u noći sa srijede na četvrtak u Milwaukeeu.

Jedini domaćini koji su ostvarili pobjedu u nedjelju su prvi nositelji Zapada Denver Nuggetsi koji su pregazili Minnesota Timberwolvese sa 109-80. Susret je bio odlučen u trećoj četvrtini koju su domaći riješili u svoju korist sa 32-14 te tako uoči posljednjih 12 minuta imali nedostižnu prednost 87-58 pa su glavni igrači oba sastava dobili odmor. Prvi strijelac Nuggetsa bio je Jamal Murray sa 24 ubačaja, Michael Porter je dodao 18 uz 11 skokova, a Nikola Jokić 13 uz 14 skokova. Kod gostiju Anthony Edwards je ubacio 18, a Karl-Anthony Towns 11 uz 10 skokova.

Druga utakmica igrat će se u Denveru u noći sa srijede na četvrtak.