Nastavlja se bajka Miamija; Butler i ekipa vode 3:0

Košarka 22. svi 20238:31 0 komentara
AP Photo/John Minchillo via Guliver Image

Miami Heat je na korak od velikog NBA finala nakon što je u nedjelju u trećoj utakmici finala Istočne konferencije sa 128-102 svladao Boston na svom terenu i poveo 3-0 u seriji.

Još jedna pobjeda u četvrtoj utakmici u utorak u Miamiju i osmopostavljeni Heat proći će u NBA finale po drugi put u četiri sezone.

Gabe Vincent postigao je rekord karijere od 29 poena, a Duncan Robinson i Caleb Martin zabili su 22, odnosno 18. Jimmy Butler dodao je 16 koševa, osam skokova i šest asistencija za Heat, koji je šutirao nevjerojatnih 56,8 posto iz igre (46 od 81) i 54,3 posto za tri poena (19 od 35).

“To je bio čvrst, zreo, profesionalan pristup”, rekao je trener Heata Erik Spoelstra. “Ovdje ima puno skrivenih stvari i približavamo se, ali ovo još uvijek moramo dovršiti.”

Jayson Tatum iz Bostona ubacio je 14 poena dodavši tome 10 skokova, dok je Jaylen Brown upisao 12 poena.

Boston je smanjio zaostatak od 22 poena na 12 pri rezultatu 61-49 nakon što je Marcus Smart zabio tricu na početku treće četvrtine. Miami je odgovorio serijom od 28-9 i preuzeo kontrolu nad utakmicom.

Heat je vodio 93-63 u zadnjoj četvrtini prije nego što su obje momčadi odlučile odmoriti svoje zvijezde. Vincent je ubacio tricu, a Robinson realizirao četiri slobodna bacanja i povećao prednost Miamija na 112-83 4:43 minute prije kraja.