Miami Heat na krilima Butlera došao do vodstva na Istoku

Košarka 20. svi 202310:55 0 komentara
AP Photo/John Minchillo via Guliver Image

Miami Heat je sinoć u drugoj utakmici finala Istočne konferencije, zahvaljujući opet raspoloženom Jimmyju Butleru, na gostovanju pobijedio Boston Celtics sa 111:105 za vodstvo od 2:0 u seriji.

Butler je utakmicu završio sa 27 koševa uz osam skokova, šest asistencija i tri ukradene lopte. Pratio ga je Caleb Martin s rekordom karijere u doigravanju od 25 ubačaja. Bam Adebayo je dodao 22 poena, 17 skokova i devet asistencija, a pričuva Duncan Robinson 15 koševa.

Heat je sada u poziciji da dobije seriju bez povratka u Boston. Treća i četvrta utakmica igraju se u Miamiju u nedjelju, odnosno utorak.

Jayson Tatum je predvodio Boston sa 34 poena, 13 skokova i osam asistencija, ali nije imao pogodak iz igre u zadnjoj četvrtini drugu utakmicu zaredom. Svih pet poena u posljednjoj četvrtini Tatum je postigao iz slobodnih bacanja u posljednjoj minuti.

Jaylen Brown je dodao 16 poena za Boston, a Malcolm Brogdon i Robert Williams III imali su po 13 poena.