Boston i dalje najbolji u NBA ligi, Booker poput Chamberlaina

Košarka 2. tra 20249:09 0 komentara
AP Photo/Gerald Herbert via Guliver Image

Vodeća momčad Istočne konferencije NBA lige Boston Celtics na gostovanju su porazili Charlotte Hornetse sa 118-104 ostvarivši 11. pobjedu u zadnjih 13 utakmica.

Bila je to ukupno 59. pobjeda uz 16 poraza Celticsa, koji imaju najbolji skor ne samo na Istoku već i u cijeloj NBA ligi.

Boston je izgubio prvu četvrtinu (30-32), no iduće dvije je dobio sa 18 razlike (65-47), pa je zadnja dionica bila tek održađivanje posla. Celticsi su pogodili čak 19 trica od 53 pokušaja, a sedam je zabio Sam Hauser. Ukupno je postigao 25 koševa, Jayson Tatum je također ubacio 25 koševa uz 10 skokova, Kristaps Porzingis je dodao 20 poena, a Derrick White 19 koševa i devet skokova.

Miles Bridges sa 26 koševa i 11 skokova, te Grant Williams sa 23 koša istaknuli su se kod Hornetsa koji drže 13. poziciju na Istoku sa 18 pobjeda i 57 poraza.

Sjajni Devin Booker je vukao Phoenix Sunse do važne gostujuće pobjede protiv New Orleans Pelicansa 124-111 u borbi za doigravanje.

Sunsi su sada sedmi na Zapadu sa skorom 44-31, dok su Pelicansi stepenicu iznad.

Booker je zabio 52 koša postavši prvi NBA igrač nakon Wilta Chamberlaina koji je zabio najmanje 50 koševa u tri uzastopne utakmice protiv istog protivnika.

Sredinom siječnja je protiv New Orleansa zabio 52 koša u pobjedi 123-109, dok je u prosincu 2022. postigao 58 koševa u pobjedi 118-114. Idući susret ovi suparnici imaju u Pheonixu u nedjelju.

Bookera, koji je rodom iz Moss Pointa u Mississippiju, stotinjak kilometara udaljenom od New Orleansa, na tribini Smoothie King Centra bodrilo je više od 40 članova obitelji i prijatelja.

“Svaki put kad vas prozovu zbog nečega što je Wilt učinio, a dogodilo se to vrlo malo puta u mojoj karijeri, znate da ste učinili nešto posebno. Ovo mi mnogo znači. Moja obitelj i prijatelji su bili na tribinama,” kazao je.

“Ima nešto za njega u igranju u ovoj zgradi protiv ovog protivnika. Zabiti 50 tri puta zaredom protiv jednog protivnika samo pokazuje kakav je on poseban igrač. Tri puta zaredom je jednostavno nevjerojatno,” dodao je trener Sunsa Frank Vogel.

Kevin Durant je dodao 20 koševa i sedam skokova, a Jusuf Nurkić 19 koševa i 19 skokova. Pelicanse je predvodio Zion Williamson sa 30 koševa, Trey Murphy III je ubacio 21, a CJ McCollum 15 koševa.

Važne bodove u borbi za doigravanje dohvatili su i Atlanta Hawksi koji su na gostovanju u United Centru porazili izravnog suparnika Chicago Bullse sa 113-101. Bullsi su deveti na Istoku sa skorom 36-40, dok su Hawksi poziciju niže s jednom pobjedom manje.

Bullsi su sjajno ušli u susret, poveli su 11-0, međutim gosti su na prvi odmor otišli s +2 (32-30). Do poluvremena je Atlanta povećala prednost na osam razlike (61-53), a na koncu treće i velikih +16 (90-74). U posljednjoj četvrtini prednost gostiju nikada nije bila manja od 11 razlike.

Hawkse su do pobjede predvodili Bogdan Bogdanović sa 20 koševa i šest asistencija, Vit Krejci sa 18 koševa, te Dejounte Murray sa 17 koševa. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio DeMar DeRozan sa 31 košem. Coby White ubacio je 22, a Ayo Dosunmu 15 koševa.

U najneizvjesnijem susretu večeri Orlando Magic je pobijedio Portland Trail Blazers sa 104-103. Orlando je u posljednjoj četvrtini imao devet razlike (102-93), no gosti su imali zadnji napad i 12 sekundi za pobjedu, ali je Deandre Ayton promašio otvoreni šut za dva.

Franz Wagner je postigao 20 koševa, a Wendell Carter Jr. dodao 17 koševa i 13 skokova za Orlando koji je peti na Istoku sa 44 pobjede i 31 poraz sedam utakmica do kraja. Portland je upisao deseti uzastopni poraz, te već 56. ove sezone. Lošiji skor na Zapadu ima tek San Antonio koji je na 18-57.

Dalano Banton je predvodio Portland sa 26 koševa, dok je Ayton upisao 20 koševa i 12 skokova.