Zadar slavio protiv Cibone u ABA ligi, Split preokretom do pobjede

Cibona/Ivana Dergez via ABA League

U hrvatskom derbiju 18. kola regionalne ABA lige Zadar je u Draženovom domu pobijedio Cibonu sa 88:71, dok je Split na Gripama preokretom u zadnjih 12 minuta susreta porazio FMP sa 78:66.

“Vukovi” su daleko bolje ušli u susret. Koncem prve četvrtine imali su 10 razlike (19-9), a početkom druge i +11 (25-14). Međutim, Zadar je polako dostizao zaostatak, okrenuo rezultat i na poluvrijeme otišao sa četiri koša viška (40-36).

U trećoj dionici gosti su poveli sa 13 razlike (62-49) usmjerivši utakmicu na svoju stranu. Cibona se spustila na minus pet (58-63), no uslijedila je zadarska serija 11-4 za 74-62. Do kraja utakmice prednost Zadra je samo rasla, na konačnih +17 (88-71).

Zadar su do desete pobjede predvodili Luka Božić sa 22 koša, osam skokova i šest asistencija, Lovro Mazalin sa 15 koševa, te Arijan Lakić i Dario Drežnjak sa po 14 koševa. Kod Cibone, koja je upisala 12. poraz, najefikasniji su bili Aleksandar Aranitović sa 15 koševa, te Ivan Majcunić i Krešimir Radovčić sa po 10 koševa.

U drugom večerašnjem susretu Split je na Gripama velikim preokretom u zadnjih 12 minuta pobijedio FMP sa 78-66 ostvarivši osmu pobjedu.

Gosti su sjajno ušli u susret, poveli su 9-0, pa 13-2. Split se pribrao i do kraja uvodne četvrtine je izjednačio na 18-18. U drugoj dionici domaćin je stigao i do prve prednosti (20-18), u nekoliko navrata je imao i +4, a na poluvrijeme se otišlo vodstvom “Žutih” sa 30-27.

U trećoj dionici gosti su zaigrali sjajno, okrenuli su rezultat i poveli sa čak 13 koševa razlike (53-40). Međutim, Split je do kraja četvrtine ublažio zaostatak (47-53), a potom u zadnjoj dionici furioznim preokretom poveo sa 13 razlike (75-61) i mirno priveo susret kraju. Momčad Slavena Rimca je zadnju četvrtinu dobila sa čak 17 razlike (30-13).

Split je do pobjede predvodio Lewis Sullivan sa 24 koša i pet skokova, pri čemu je 14 koševa zabio u zadnjoj četvrtini. Shannon Shorter je ubacio 19 koševa, te upisao po šest skokova i asistencija, dok je Derek Fundenburk zabio 14 koševa uz šest skokova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Bojan Subotić sa 16 koševa, te Matic Rebec sa 13 koševa.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa 34 boda, Partizan i Budućnost imaju po 31 bod. Zadar je šesti sa 28 bodova, Split na devetoj poziciji ima 26 bodova, dok je Cibona sa 24 boda na 11. mjestu. Posljednju, 14. poziciju drži Mornar sa 21 bodom.