Ekvador ispao, Senegal i Nizozemska idu dalje!

Katar2022 29. stu 202217:59 > 17:59 0 komentara
WangxDongzhen via Guliver Image

Nogometaši Nizozemske i Senegala plasirali su se u osminu finala Svjetskoga nogometnoga prvenstva nakon utakmica skupine A u utorak.

Nizozemska je u Al Khoru svladala domaćina Katar s 2:0 (1:0), dok je Senegal u Dohi svladao Ekvador s 2-1 (1-0) u izravnom okršaju za prolaz.

Senegalci su poveli iz penala u 44. minuti, kada je branič Ekvadora Hincapie srušio Ismailla Sarra, a sam Sarr je bio precizan s bijele točke. U 68. minuti izjednačio je Moises Caicedo, no samo dvije minute kasnije Kalidou Koulibally donosi pobjedu i prolaz Senegalu.

SofaScore

U drugoj utakmici Nizozemci su poveli preko Codya Gakpa u 26. minuti, a u 49. minuti na konačnih 2-0 povećao je Frenkie de Jong.

Nizozemska će u osmini finala igrati protiv drugoplasirane ekipe skupine B, a Senegal ide na pobjednika B skupine.