Raspad Litve u završnici, Slovenci do pobjede!

Eurobasket 2022 1. ruj 202219:17 0 komentara
fiba.basketball

Branitelji naslova Slovenci otvorili su Eurobasket pobjedom protiv Litve 92:85 u grupi B koja se igra u Njemačkoj.

Predvođeni ponajboljim europskim košarkašem Lukom Dončićem, Slovenci su veći dio utakmice proveli u prednosti, koja je u prvom poluvremenu u nekoliko navrata dosezala najveći sedam koševa, ali su litavski košarkaši u završnicama četvrtina pronalazili način da se izjednače ili potpuno približe suparniku.

Početkom posljednje četvrtine Litva je iskoristila lošiju napadačku dionicu Slovenaca i u 34. minuti došla do pet koševa prednosti (78-73). No, zahvaljujući Luki Dončiću, Goranu Dragiću i naturaliziranom Amerikancu Mikeu Tobeyju, Slovenija je u sljedećih pet minuta postigla 15, a primila samo tri koša te zasluženo odnijela pobjedu.

Tobey je sa 24 koša i osam skokova bio najbolji strijelac pobjednika. Goran Dragić je postigao 19 koševa, a Dončić je unatoč lošoj šuterskoj večeri (4/11, 1/8 za tricu) došao do 14 poena, 10 asistencija i šest skokova.

Kod Litve su najbolji bili Mindaugas Kuzminskas sa 19 koševa i Marius Grigonis sa 18.

U prvoj utakmici ove skupine Bosna i Hercegovina je sa 95-85 bila bolje od Mađarske, a od 20.30 sati igrat će Njemačka i Francuska.