(VIDEO) Dominacija Red Bulla, Max do desete pobjede u nizu!

Automoto 3. ruj 202316:48 0 komentara

Utrka na VN Italije bila je zaista povijesni dan za Formulu 1! Max Verstappen stigao je do rekordne desete pobjede u nizu, a u cilj je ušao paralelno sa svojim momčadskim kolegom Sergiom Perezom.

Vodeći u generalnom poretku i branitelj naslova slavio je na legendarnoj stazi u Monzi rezultatski i tako upisao deseti uzastopni trijumf. Nizozemac je tako postao apsolutni rekorder jer je srušio rekord Sebastiana Vettela iz 2013. godine, također u Red Bullu.

Verstappen je startao s druge pozicije, iza vozača Ferrarija Charlesa Leclerca kojeg je prestigao u 15. krugu i potom sigurnom vožnjom osigurao novu pobjedu. Drugo mjesto zauzeo je Sergio Perez iz Red Bulla, dok je mjesto na najnižoj stepenici pobjedničkog postolja zauzeo Carlos Sainz iz Ferrarija.

Sainz, koji je u subotu osvojio pole position, i Verstappen vodili su veliku bitku u prvom dijelu utrke, a Nizozemac nije uspio prestići vozača Ferrarija u šestom krugu na oduševljenje punih tribina u Monzi.

Oh, to je bilo zločesto“, rekao je Verstappen svom timu.

Ipak, Max je strpljivo čekao svoju priliku i dočekao je u 15. krugu, kada je uhvatio Sainzovu grešku i preuzeo prvo mjesto. I tu je borba za prvo mjesto završila.

Uzbudljiva borba vođena je i za treće mjesto, a ponovno su u centru pozornosti bili vozači Red Billa i Ferrarija. U 31. krugu, u pokušaju da obiđe Sainza, Leclerc je imao kontakt s mladim Monaghanom, međutim, nije uspio izaći iz zavoja ispred njega.

U finišu utrke Perez je prestigao Sainza za drugu poziciju, a Ferrarijev tandem ubrzo je imao kontakt u borbi za mjesto na postolju.