‘Penzioner’ rekordnim vremenom do polea, katastrofa za Gresini i Pramak

Automoto 25. svi 202412:50 0 komentara
DPPI Panoramic _TIN3488 via Guliver

Vozač Aprilije Aleix Espargaro osvojio je pole position za Veliku nagradu Katalonije nakon što je postavio najbrže vrijeme kvalifikacija u Barceloni zahvaljujući krugu od 1:38.190 minuta.

Čovjek koji je nedavno najavio odlazak u mirovinu na kraju sezone postavio je novi rekord na stazi na kojoj je odrastao i tako osvojio prvi pole position tekuće sezone.

Drugo mjesto zauzeo je aktualni prvak Francesco Bagnaia koji je od Španjolca bio sporiji za 0,031 sekundu.

Treće mjesto prvotno je zauzeo Brad Binder, ali prvotno otkazani krug vozača Trackhousea Raula Fernandeza ipak je priznat, tako da on upotpunjuje prvi red.

Drugi startni red kompletiraju Binder (koji je poništio najbolji krug, ali je svakako bio brži od ostalih), novopridošli Pedro Acosta, koji je u jednom trenutku imao i najbrže vrijeme, te Fabio Di Giannantonio za VR46.

Pramakov as Martin pao je pred kraj kvalifikacija, baš kao i njegov momčadski kolega Franco Morbidelli.

Kvalifikacije u Q1 završili su Gresinijevi asovi Alex i Marc Marquez, koji će startati s 13. odnosno 14. pozicije.

Sprint je na rasporedu od 15 sati uz prijenos na SK3!