Automoto 6. kol 202313:43 0 komentara

Vozač Gasgas Aspara David Alonso došao je do prve pobjede u karijeri pošto je slavio na Velikoj nagradi Britanije, devetoj utrci sezone u Moto3 kategoriji Svjetskog prvenstva.

Alonso je do prvijenca stigao na svojoj 11. utrci u karijeri, a na stazi Silverstone je ispisao nove stranice povijesti, pošto je postao prvi kolumbijski pobjednik na najvišoj razini. I to je učinio pošto je startao sa samog začelja, sa 28. mjesta.

Mladi Kolumbijac je slavio ispred Ayumua Sasakija iz Husqvarne, dok se na trećem mjestu našao vozač Tech3 tima Danijel Holgado, inače vodeći u generalnom plasmanu.

Velika nagrada Britanije u najslabijoj kategoriji bila je nevjerojatna, čemu u prilog ide činjenica da je desetak vozača sudjelovalo u borbi za trijumf. Na kraju se sve svelo na bitku u posljednjem krugu, kada se Alonso probio na čelo, a činilo se da je zapravo Deniz Oncu u najboljoj poziciji za napad, ali je on otišao preširoko. Sasaki i Holgado su onda ostali jedini koji mogu zaprijetiti 17-godišnjem Kolumbijcu, a Japanac je prošao kroz cilj 152 tisućinke iza njega.

Holgado na čelu generalnog plasmana sada ima 141 bod, Sasaki je drugi sa 119, a Masia treći sa 109.

Svjetsko prvenstvo u motociklizmu nastavlja se Velikom nagradom Austrije na Red Bull Ringu 20. kolovoza.