Max prestigao legendu, McLareni priredili pravu senzaciju!

Automoto 8. srp 202317:42 0 komentara
REUTERS EVAN BUHLER VIA Guliver

Max Verstappen osigurao je peti uzastopni pole position i 27. u karijeri u promjenjivim uvjetima na Silverstoneu, ali priča dana su vozači McLarena Lando Norris i Oscar Piastri koji su zauzeli drugo i treće mjesto.

U dramatičnim posljednjim pokušajima u Q3 Norris je držao provizorni pole position nakon odličnoga posljednjeg kruga, ali Verstappen je odgovorio s najboljim trećim sektorom i osvojio pole position s 0.241 sekundi prednosti, donosi MaxF1.

Svojim 27. pole positionom u karijeri Verstappen sada drži 10. mjesto svih vremena čime se izdvojio iznad Hakkinena koji ih ima 26.

Staza je na početku kvalifikacija bila suha na idealnoj putanji pa su skoro svi vozači izašli na gumama za suho, ali Hamilton je izgubio kontrolu nad svojim Mercedesom u brzom zavoju Stowe iako je uspio izbjeći kontakt s barijerama.

Magnussen je stao na stazi tri minute i 11 sekundi prije isteka vremena što je uzrokovalo crvenu zastavu i prekid od skoro 15 minuta.

To je vozačima ostavilo jako malo vremena da pokušaju popraviti svoja vremena u posljednjim krugovima, a Perez je bio prvi na izlasku iz boksa i prvi odvozio krug koji ga je doveo na prvo mjesto.

Ali kako su se brojni vozači iza njega također popravili, Perez je na kraju završio 16., 0.019 iza Alonsa koji je bio 15. čime je Meksikanac peti puta zaredom propustio ući u Q3 i osigurao tek 16. startnu poziciju.

Iza Verstappena i dva vozača McLarena Norrisa i Piastrija završila su dva vozača Ferrarija Leclerc i Sainz, a slijede dva vozača Mercedesa Russell i Hamilton.

Albon je oduševio za Williams na osmom mjestu koji je iza sebe ostavio Alonsa u Aston Martinu dok je Gasly završio deseti za Alpine.

Hulkenberg je za jednu desetinku propustio ući u Q3 za Haas i startat će 11. ispred Strolla i Ocona koji su imali okršaj na stazi u završnici Q2 dok je Sargeant bio tek 14. u drugom Williamsu.

Bottas nije vozio Q2 zbog kvara na kraju Q1 i startat će s 15. mjesta za Alfa Romeo.

Tsunoda je završio 17. za AlphaTauri ispred Zhoua u Alfa Romeu koji je zasmetao Oconu u drugom sektoru, a de Vries je bio 19. u drugom AlphaTauriju.

Magnussen je bio najsporiji za Haas budući da nije mogao voziti posljednji brzi krug.

Utrka je na rasporedu u 16:00, a pratite ju na programu SK3!