Španjolac i Grkinja do zlata u brzom hodanju

Atletika 16. kol 202213:49 > 13:50 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Španjolac Miguel Angel Lopez (2:26:49) uvjerljivo je osvojio zlatnu medalju u hodanju na 35 kilometara na Europskom prvenstvu u Münchenu, dok je u ženskoj konkurenciji zlato pripalo Grkinji Antigoni Drisbioti (2:37:36).

Nijemac Christopher Linke osvojio je srebrnu medalju s dvije minute i 41 sekundu sporijim vremenom od Lopeza, dok je broncu osvojio Talijan Matteo Giupponi (+3:45).

Lopez je već bio svjetski prvak na 20 km u Pekingu 2015. i srebrni na ovoj distanci dvije godine ranije u Moskvi, a već je bio europski prvak 2014. u Zürichu. Bio je deseti na Svjetskom prvenstvu u Eugeneu prošli mjesec.

Drisbioti je bila dvije minute i 11 sekundi brža od drugoplasirane Španjolke Raquel Gonzalez,  treća je bila Mađarica Viktoria Madarasz (+2:59). Grčka je atletičarka bila četvrta na SP-u u SAD-u, a ovo joj je prva medalja na velikim natjecanjima.