Novi veleslalomski bodovi za Zubčića u Schladmingu

Alpsko skijanje 25. sij 202322:42 > 22:45 0 komentara
JustPictures.ch/Jari Pestelacci via Guliver Images

U šestom veleslalomu sezone Svjetskog kupa u austrijskom Schladmingu, Filip Zubčić je završio na solidnom 13. mjestu. U noćnoj utrci legendarnog austrijskog skijališta najbolje se snašao Švicarac Meillard koji je slavio ispred sunarodnjaka Caviezela i Austrijanca Schwarza.

Meillard je bio uvjerljivo najbolji u prvoj vožnji pa mu je i 12. rezultat u drugoj vožnji bio dovoljan za komotnu pobjedu s ukupnim vremenom od dvije minute i 18 sekundi.

Za dvostruko švicarsko slavlje pobrinuo se Gino Caviezel koji je također potvrdio svoje drugo mjesto iz prve vožnje, a za kolegom iz reprezentacije zaostao je za 59 stotinki.

Domaće ljubitelje skijanja razveselio je Marco Schwarz koji je sa 14. mjesta u prvoj vožnji došao do pobjedničkog postolja s najboljim vremenom druge vožnje, a ukupno je za pobjednikom zaostao za 81 stotinku.

Naš Filip Zubčić osvojio je novih 20 bodova te na kraju završio 13,  iako bi njegov plasman bio značajno bolji da nije napravio veliku pogrešku u prvom sektoru prve vožnje, koja mu je odnijela više od jedne sekunde. U drugom nastupu najbolji hrvatski skijaš nije napravio nijednu veliku pogrešku te je solidnom vožnjom za tri pozicije popravio svoj plasman u odnosu na prvi dio natjecanja.

Nastup je zbog lakše ozljede propustio najbolji svjetski skijaš, Matt Odermatt, ali je uz stazu uživao u spektakularnoj noćnoj utrci i pobjedi sunardonjaka Meillarda.

Odermatt je sa 460 bodova zadržao vodstvo nakon šest od deset predviđenih veleslaloma u Svjetskom kupu. Norvežanin Henrik Kristoffersen je smanjio zaostatak na 70 bodova, osvojivši peto mjesto. Slovenac Žan Kranjec je treći sa 130 bodova zaostatka. Filip Zubčić je na 11. mjestu sa 126 bodova.

U ukupnom redoslijedu Odermatt ima 1186 bodova, 193 više od Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea, koji je osmim mjestom ostvario svoj najbolji veleslalomski rezultat u ovoj sezoni. Treći je Kristoffersen sa 407 bodova zaostatka. Filip Zubčić je na 30. poziciji sa 173 boda.