Euroleague 10. velj 20249:19 0 komentara

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 26. kolu Eurolige od Žalgirisa u "Štark Areni" rezultatom 93:91, a šanse za plasman u play-in svedene su na teoretske.

Još nije sve izgubljeno, ali crveno-bijeli osam kola prije kraja prvenstvenog dijela natjecanja imaju tri pobjede manje od Valencije i Maccabija te izuzetno težak raspored.

Momčad s Kalemegdana nakon četvrtog poraza u posljednjih pet susreta ima učinak 10-16, dok se litvanski velikan s 11-15 i dalje nada plasmanu u play-off.

Jedan od ključnih detalja utakmice odigrao se 14.9 sekundi prije kraja, pri vodstvu gostiju 91:89, kada su suci, na nezadovoljstvo navijača, dosudili prekršaj nad Tomasom Dimšom čime je ptaktički odlučena utakmica

U prvom poluvremenu momčadi su se čak 14 puta izmjenjivale u vodstvu, a koliko je bila izjednačena govori i činjenica da nijedna momčad nije imala više od šest poena prednosti. Gosti su u 7. minuti poveli 17:11.

Do odlaska na odmor obrane su bile najslabiji dio obje momčadi, a rupe u obrani najbolje su iskoristili Yago dos Santos i Javonte Smart koji su većim dijelom druge trećine držali egal. Smart je ubacio devet poena bez promašaja (2/2 za dva, 1/1 za tri), dok je omaleni Brazilac u svlačionicu otišao s 10 poena i čak devet asistencija.

U trećoj četvrtini Zvezda je ponovno bila primorana ganjati prednost suparnika, koja je u jednom trenutku iznosila i maksimalnih plus 6 – 59:53. Trener domaćih Yannis Sferopoulos uzvratio je minutom odmora što je urodilo plodom. Crveno-beli su odgovorili serijom 12:3, a Jagova “bomba” van linije 6,75 metara izazvala je delirijum u dvorani.

Ipak, gosti iz Kaunasa uspjeli su se brzo konsolidirati tricom Bradyja Meneka i penalima Evansa u posljednju četvrtinu ušli s tri poena prednosti – 68:65. Žalgiris je u trećoj dionici ubacio pet trica.

Zvezda je sjajno ušla u posljednju dionicu, serijom 7:0 preokrenula je na 72:68, a do kraja iznimno uzbudljivog dvoboja rezultatska klackalica.

Gosti iz Kaunasa vodili su ne više od četiri razlike, crveno-bijeli su sustizali suparnika, ali nisu uspjeli do preokreta. U posljednjoj minuti viđena je prava drama koja je nakon nezadovoljstva navijača ipak rezultirala pobjedom gostiju.

Nakon tri tjedna pauze, u 27. kolu Eurolige Crvena zvezda gostuje Bayernu, a Žalgiris dočekuje Olympiakos.