Austrija 19. svi 202419:05 0 komentara

Nogometaši Sturma iz Graza četvrti put u povijesti postali su austrijski prvaci prekinuvši desetogodišnju vladavinu RB Salzburga.

Sturm je zadnje kolo dočekao s dva boda više od RB Salzburga i na svom travnjaku pobjedom 2-0 protiv Austrije Klagenfurt osvojio prvi naslov nakon 2011. godine.

Golove za potvrdu naslova zabili su Gregory Wuthrich u 69. minuti, te Amady Camara u 90. minuti. Za goste je Antun Maglica igrao od 72. minute.

Momčad koju vodi 46-godišnji Christian Ilzer početkom svibnja je u finalu Kupa pobijedila Rapid osvojivši tako drugi put u povijesti kluba dvostruku krunu. Prvi put to im je uspjelo 1999.

RB Salzburg je u zadnjem kolu na svom travnjaku deklasirao LASK sa 7:1, ali to nije bilo dovoljno.

Za sada već bivše prvake dva gola je zabio hrvatski reprezentativac Luka Sučić (8, 61-11m), a među strijelce su se upisali i Sekou Koita (7, 72), Strahinja Pavlović (36), Karim Konate (67) i Dorgeles Nene (78). Za goste je zabio Moses Usor (25).

Sučić je za domaćine igrao dio cijeli susret, Roko Šimić izašao je u 76., dok je na suprotnoj strani Marin Ljubičić igrao do 88. minute.

Sturm je na koncu slavio sa 44 boda, RB Salzburg ima dva boda manje, a treći je LASK sa 34 boda.