Nogomet 27. ožu 20248:28 0 komentara

Prva zvijezda ljubljanskog spektakla između Slovenije i Portugala Cristiano Ronaldo nikako nije bio zadovoljan suđenjem nakon poraza (0:2). Tražio je jedanaesterac već u prvom poluvremenu, slično je bilo i u drugom, ali penal nije dosuđen.

Ronaldo se od samog početka žalio na suđenje u Stožicama, kap koja je prelila čašu bio mu je nedosuđeni jedanaesterac. U 38. minuti Timi Max Elšnik je navodno faulirao Joaa Cancela u šesnaestercu, ali sudac Irfan Peljto nije dosudio najstrožu kaznu i Ronaldo je ostao bez prilike za pogodak. Na odlasku na odmor ljutito je rekao sucima da su pogriješili.

Nakon prvog poluvremena Ronaldo se požalio sucu:

“Ako je penal, penal je”, odbrusio je nezadovoljni Portugalac sucu na poluvremenu i odjurio u svlačionicu.

Ronaldo je u drugom poluvremenu neposredno prije drugog pogotka Slovenije tražio novi jedanaesterac, ali se ni u ovom slučaju bh. sudac nije oglasio. Slovenski branič Jaka Bijol je Ronalda izbacio iz ravnoteže, ali Peljto nije svirao najstrožu kaznu.