Euroleague 10. svi 202322:30 > 22:31 0 komentara

Košarkaši Monaca plasirali su se po prvi put na Final Four pobjedom protiv Maccabija u petom susretu serije playoffa Eurolige. Monaco Saše Obradovića slavio je u majstorici 97:86 (26:33, 27:16, 19:21, 25:16).

Maccabi je dominirao u prvoj četvrtini, ali kasnije se pokazalo da je razlika od sedam koševa mala razlika. Ponos Izraela je u prvih skoro šest minuta druge četvrtine postigao samo tri poena, a Monaco je to znalački iskoristio za vodstvo.

Maccabi se probudio pred sam odlazak na odmor, pa prednost Monaca nije bila prevelika, samo četiri boda.

Momčad Saše Obradovića početkom treće četvrtine imala je osam koševa prednosti, no Monaco se nije predavao pa je uspio uhvatiti rezultat, ali ne i povesti. Domaći su u posljednjih deset minuta došli do dva poena prednosti.

Maccabi je uspio preokrenuti rezultat, odigrati jednu trećinu s vodstvom, ali to nije dugo potrajalo.

Nakon izjednačenja 79:79, Monaco je ponovno preuzeo kontrolu i uspio zadržati prednost do kraja te na kraju zasluženo izboriti Final Four u Kaunasu.

U odlučujućoj utakmici Monaco su predvodili James i Lloyd s po 21 košem. Hall i Moneke dodali su svaki po deset.

S druge strane Baldwin je bio najefikasniji sa 27 poena, po 12 su ubacili Brown i Martin, a po deset Hilliard i DiBartolomeo.

Monaco će u polufinalu u Kaunasu igrati protiv Olympiacosa.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub i ubuduće će moći pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.