Nogomet 5. svi 20239:51 0 komentara

Nogometaši Porta plasirali su se u finale Portugalskog kupa, ali puno teže od očekivanog.

U prvoj utakmici su svladali Famalicao u gostima 2:1, ali je sedmoplasirana momčad Primeire u uzvratu pokazala zube i nakon 90 minuta vodila 2:1. U samoj završnici produžetka Porto je preokrenuo rezultat na 3:2.

Cadiz je doveo  goste u vodstvo u 21. minuti, a sedam minuta kasnije izjednačio je 25-godišnji Galeno iz jedanaesterca, da bi Jaime na asistenciju Rodrigueza u 75. minuti vratio Famalicao u vodstvo.

U 88. minuti vratar Claudio Ramos spašava Porto nakon odličnog prodora i udarca Penetra, a Porto nekako uspijeva izbjeći jedanaesterce. Činilo se da su neizbježni, ali Otavio je u 121. minuti s ruba kaznenog prostora snažnim i preciznim udarcem postigao ključni gol za prolazak.

Tri minute kasnije, kada su gosti krenuli na sve ili ništa, Evanilson je na asistenciju Taremija postavio konačnih 3:2.

Finale portugalskog kupa Porto igra protiv Brage i lovit će svoj 19. trofej u natjecanju.