Hokej 5. sij 20239:51 > 9:53 0 komentara

U noći između srijede i četvrtka odigrane su tri utakmice NHL-a.

New Jersey je kao gost deklasirao Detroit s 5:1 i upisao drugi trijumf u posljednja tri susreta za povratak na četvrtu poziciju Istoka (51 bod). Wingsi, koji u posljednje vrijeme bilježe dobre rezultate, trenutno su na 11. poziciji u svojoj Konferenciji sa 39 bodova.

Za Devilse su zabijali Hamilton, Hischier koji je upravo tu večer slavio 24. rođendan, McLeod, Holtz u Hughes. Jedini gol za Wingse zabio je Raymond za smanjenje na 5:1.

Minnesota nastavlja sa odličnim igrama pa je u siječnju upisala i drugu pobjedu, protiv sudionika Stanley Cupa Tampe s 5:1. Sjajni Kaylen Edison s tri poena (gol i dvije asistencije) i Kirill Kaprizov, strijelac dva gola, bili su najzaslužniji za devetu pobjedu Minnesote u posljednjih 11 susreta.

Minnesota s 46 bodova zauzima peto mjesto Zapada, a Tampa nakon prvog poraza nakon četiri uzastopne pobjede ima 49 bodova i peta je na Istoku. Domaći vratar Filip Gustavsson zaustavio je 34 udarca, no samo dvije minute prije kraja susreta morao je napustiti led zbog bolesti. Umjesto njega ušao je Marc-Andre Fleury koji nije imao nikakvih intervencija.

Anaheim je svladao Dallas 2:0 zahvaljujući briljantnoj večeri golmana Johna Gibsona koji je upisao 35 obrana za 24. shootout u karijeri.

Mason McTavish je u 12. minuti postigao gol za 2:0, a prethodno je asistirao Adamu Henriqueu za prvi gol na utakmici. Anaheim je upisao tek 11. pobjedu ove sezone i ima 26 bodova, no jasno je da će svima biti teško u drugom dijelu prvenstva. Ovim porazom, drugim u nizu, Dallas je propustio priliku izjednačiti se na vrhu Zapada s vodećim Vegasom.