Automoto 24. ožu 202416:47 0 komentara

Do slavlja i pobjede na Velikoj nagradi Portugala stigao je Jorge Martin.

“Nisam imao problema s motociklom, znam za što sam sposoban. Startao sam brzo, Enea i Maverick su bili blizu mene, iako sam im bježao… Sretan sam zbog pobjede, trudio sam se biti brži iz kruga u krug,“ rekao je Martin nakon utrke.

Bio je dominantan od početka do kraja, a iza njega je vladao – kaos!

Enea Bastianini završio je na drugom mjestu sa zaostatkom od 882 tisućinke, i to zato što je Maverick Viñales pao s motocikla na samom kraju – ostaje dilema što se dogodilo. Prvo je to postolje u 2024. za Bastianinija.

VEZANA VIJEST

Pedro Acosta je u tek svojoj drugoj utrci u kraljevskoj klasi završio na postolju sa zaostatkom od 5,362 sekunde za pobjednikom. Acosta je treći najmlađi na podiju u povijesti MotoGP-ja.

Tri kruga do kraja, Bagnaia i Marquez našli su se u velikoj međusobnoj borbi i međusobno se srušili. Marquez je završio na 16. poziciji, a Bagnaia na kraju nije završio utrku.

Četvrto mjesto zauzeo je Brad Binder, a slijede Jack Miller, Marco Bezecchi, Fabio Quartararo, Aleix Espargaro, Miguel Olivera i Fabio di Giannantonio.