Nogomet 30. sij 202421:39 0 komentara

Nogometna reprezentacija Južne Koreje izborila je plasman u četvrtfinale Azijskog prvenstva koje se održava u Katru nakon što je u susretu osmine finala pobijedila Saudijsku Arabiju sa 4:2 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio 1:1.

Bio je to i okršaj dvojice uglednih europskih stručnjaka, Saudijce vodi Talijan Roberto Mancini, a Koreju Nijemac Jurgen Klinsmann.

U prvom poluvremenu bez golova Saudijska Arabija je dva puta pogađala okvir gola. Na otvaranju drugog dijela Saudijci su ipak poveli, u 46. minuti pogodak je zabio Abdullaha Radifa. Kada se već činilo kako će Saudijci prvi put nakon 2007. izboriti četvrtfinale, Cho Gue-Sung je u devetoj minuti nadoknade gurnuo susret u produžetak.

U dodatnih pola sata nije bilo golova, pa je pitanje pobjednika razriješeno izvođenjem jedanaesteraca. Junak je postao korejski vratar Hyeon-Woo Jo koji je obranio udarce Samija al Nejeia i Abdulrahman Ghareeb u drugoj i trećoj seriji, dok su na korejskoj strani svi bili precizni. Korejsku vrstu u četvrtfinalu očekuje Australija.

Kada je golman Koreje obranio penal pri vodstvu njegove ekipe 3:2,  izbornik Saudijaca Roberto Mancini krenuo je u svlačionicu, znajući da je to vjerojatno odlučilo utakmicu.

“Ispričavam se zbog ovoga, mislio sam da je raspucavanje gotovo,” rekao je Mancini.

“Jako sam tužan nakon što smo primili gol u posljednjoj minuti i izgubili nakon jedanaesteraca. Ne razumijem zašto je dodano 10 minuta produžetka. Kao momčad jasno je da se moramo poboljšati na ovoj razini, imamo posla,” dodao je Mancini koji je saudijsku vrstu preuzeo u kolovozu prošle godine.

Njegov kolega na suprotnoj strani, Nijemac Jurgen Klinsmann, očekivano nije skrivao zadovoljstvo korejski plasmanom u četvrtfinale.

“Ova je pobjeda momčadi dala više duha. Uživam trenirajući ovu skupinu i oni jako žele učiniti dobro za svoju zemlju. Htjeli smo pobijediti prije jedanaesteraca, nismo računali na raspucavanje,” kazao je.

Korejsku vrstu u četvrtfinalu očekuje Australija.

“Oporavit ćemo se jer imamo dobru atmosferu. Veselimo se Australiji. Ova večerašnja pobjeda daje nam puno optimizma, vjere i energije, koja će nam trebati da pobijedimo Australiju,” dodao je.