Nogomet - video 22. sij 202419:06 0 komentara
Sport Klub

Osminu finala Azijskog nogometnog prvenstva iz skupine A su izborili domaćin prvenstva Katar te reprezentacija Tadžikistana.

Katar je i prije posljednjeg kola izborio prolaz među šesnaest najboljih, a prvo mjesto je potvrdio novom, trećom pobjedom. Također, Katar nije primio ni jedan pogodak u tri utakmice, a za kraj je s minimalnih 1-0 pobijedio Kinu. Jedini pogodak dao je Hassan Al Haydos u 66. minuti, krasnim volej udarcem s 20 metara.

Kao drugi u skupini dalje ide Tadžikistan, reprezentacija koju vodi hrvatski strateg Petar Šegrt. U zadnjem kolu Tadžikistan je pobijedio Libanon 2-1 premda je do 80. minute gubio 0-1.

Dotad su Tadžikistanu dva gola poništena nakon VAR provjera, ali je Libanon imao igrača manje od 56. minute kada je isključen Al Zein. Preokret su kreirali Umarbajev koji je u 80. minuti lijepo pogodio iz slobodnog udarca za 1-1 te Hamrokulov koji je u 92. minuti fantastično pogodio s desetak metara glavom, okrenut leđima prema suparničkim vratima.

Katar je prvi s devet bodova, a drugi Tadžikistan s četiri boda. Kina mora čekati kraj svih skupina te se nadati da će biti među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije koje prolaze dalje, dok je posljednje mjesto u skupini A, s jednim bodom, zauzeo Libanon.

Iz drugih skupina osminu finala već su osigurali Australija, Iran, Irak i Saudijska Arabija.