Nogomet 17. sij 202321:26 > 21:28 0 komentara

Nogometaši Galatasaraya plasirali su se u četvrtfinale Kupa Turske nakon gostujuće pobjede nad Alanyasporom 2:1.

Domaći su bolje otvorili susret, stvorili nekoliko dobrih prilika, ali nisu to iskoristili i u 16. minuti stigla je kazna:  danski reprezentativac Viktor Nelsson pogodio nečuvani dio mreže udarcem glavom – 0 :1.

Nakon pola sata igre Mertens je bio u velikoj prilici, izašao je sam pred vratara Runarsona, ali je Islanđanin izašao kao pobjednik. Revanširao mu se Belgijac pet-šest minuta kasnije i sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao vratara domaćih – 0:2.

U drugom poluvremenu Alanya je uspjela postići dva gola, ali je prvi poništen zbog zaleđa. Provjeren je i drugi, no VAR je potvrdio da je bio legalan. Strijelac u 67. minuti bio je bivši nogometaš Fulhama Ivan Cavaleiro.

Alanya je nastavila s napadima, Galatasaray je također imao prilike iz kontre, ali rezultat se nije mijenjao iako je utakmica produžena 12 minuta.

Galatasaray je nastavio sjajan niz, ovo im je bila sedma uzastopna pobjeda u svim natjecanjima (pet u turskoj Superligi i dvije u turskom kupu). Ranije tijekom dana plasman u četvrtfinale osigurali su Sivaspor i Kayzerispor.