Nogomet 1. tra 202319:49 > 19:52 0 komentara

Maribor koji vodi hrvatski trener Damir Krznar slavio je 3:0 protiv ND Gorice u 29. kolu slovenske prve lige. Sva tri gola zabio je Žan Vipotnik (14', 59', 63').

Vipotniku su to bili 15., 16. i 17. prvenstveni gol ove sezone, a ukupno je došao do brojke od 20 golova u 30 nastupa u svim natjecanjima. Kako su saznali kolege sa slovenskog Sport Kluba, za Vipotnika je ozbiljno zainteresiran Dinamo.

U strijelce se mogao upisati i dinamovac na posudbi u Ljudskom vrtu Marko Tolić, no u 25. minuti utakmice promašio je s bijele točke. Tolić je odigrao svih 90 minuta.

Maribor je drugi s 12 bodova zaostatka za vodećom Olimpijom, a Gorica pretposljednja, s dva boda i utakmicom više od Tabora iz Sežane.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.