Nogomet 31. svi 202310:06 0 komentara

U prvoj utakmici polufdinala doigravanja za ulazak u talijansku nogometnu Serie A Cagliari je velikim preokretom na svom stadionu svladao Parmu 3:2 (0:2).

Nakon prvih 45 minuta gosti iz Parme su vodili 2:0 golovima Benedyczaka (10) i Sohma (26), sredinom nastavka Luvumbo (68) je smanjio zaostatak Cagliarija, da bi u završnici sastav sa Sardinije kreirao potpuni preokret. Prvo je Lapadula (85-11m) izjednačio iz vrlo dvojbenog kaznenog udarca da bi Luvumbo (89) sjajnim golom osigurao prednost svojoj momčadi pred uzvrat.

Marko Rog odigrao je prvo poluvrijeme za Cagliari, a Stanko Ružić drugo poluvrijeme za Parmu.

Uzvratna utakmica ovih klbuova na programu je u subotu, a ukupni će pobjendik u finalu doigravanja igrati protiv boljeg iz dvoboja Barija i Sudtirola u kojemu je u prvoj utakmici Sudtirol bio uspješniji na svom terenu sa 1:0.

Ranije su izravni ulazak u Serie A osigurali Frosinone i Genoa. Prvoligaški status dosada su izgubili Sampdoria i Cremonese, dok će treći putnik u Serie B biti poznat nakon posljednjeg kola koje se igra u nedjelju, a kandidati su Spezia i Verona.