Bundesliga 5. svi 202419:33 0 komentara

Nogometaši Bayer Leverkusena već su odavno osigurali prvi naslov prvaka Njemačke, a nalaze se na dva koraka od toga da prvenstvo završe bez poraza. Momčad trenera Xabija Alonsa u 32. kolu Bundeslige u gostima je uvjerljivo svladala Eintracht 5:1 i tako upisala 48. uzastopni susret u svim natjecanjima bez poraza.

Bayer je poveo u 12. minuti golčinom Granita Xhake. Dvadeset minuta kasnije Eintracht je izjednačio preko Ekitikea. A onda se nastavila golijada gostiju iz Leverkusena. Prvo je u 44. zabio Schick za novo vodstvo od 2:1, u 58. precizan je bio Palacios, zatim u 77. Frimpong i točku na i stavio je Boniface za 5:1 iz penala.

Hrvatski nogometaši nisu nastupili u ovom susretu pa je Hrvoje Smolčić kroz cijeli ogled ostao na domaćoj, a Josip Stanišić na gostujućoj klupi za pričuve.

U Bundesligi je Bayer ostvario 26 pobjeda uz šest remija.

Momčad Xabija Alonsa u idućem kolu gostuje kod Bochuma, dok Eintracht ide u Monchengladbach.