Bundesliga 6. tra 202417:45 0 komentara

Još je mali put ostao ispred nogometaša Bayera iz Leverkusena da matematički osiguraju naslov prvaka Bundeslige, u 28. kolu slavili su u gostima kod Union Berlina s 1:0.

Domaći sastav kojeg vodi hrvatski strateg Nenad Bjelica dobro se držao velikim dijelom prvog poluvremena, a onda je Union Berlin sve prosuo u završnici prvih 45 minuta. Prvo je u trećoj minuti nadoknade Gosens zaradio drugi žuti karton, dok je u osmoj minuti nadoknade dosuđen jedanaesterac za Bayer kojeg je Wirtz pretvorio u 1:0.

U nastavku je klub iz Leverkusena umrtvio igru, čuvao je gol prednosti te je došao u situaciju da već u idućem kolu matematički osigura naslov prvaka. Trenutačno Bayer ima čak 16 bodova više od drugoplasiranog Bayerna.

Za Union Berlin od 63. minute je zaigrao hrvatski reprezentativac Josip Juranović, dok je Josip Stanišić kroz cijelu utakmicu ostao na gostujućoj klupi za pričuve.