Liga nacija 26. ruj 202222:56 0 komentara

Bosna i Hercegovina je već ranije osigurala Ligu A Lige nacija, a večeras je u šestom kolu Lige nacija izgubila kod Rumunjske.

Zbog topovski udara utakmica je nakratko prekinuta već u 32. sekundi, no ubrzo je nastavljena.

Rumunji su poveli u 38. minuti golom Mana. Na 2:0 je povisio Puscas u 73. minuti. Džeko je u 77. smanjio na 1:2, da bi do kraja Ratiu u 79. i Puscas u 86. minuti još zabili za uvjerljivu pobjedu Rumunja.

Rumunjska je unatoč pobjedi ispala, a preskočila ih je Finska pobjedom 2:0 kod Crne Gore. Domaćin je od 17. minute nakon drugog žutog kartona Tomaševića igrao s igračem manje, a gosti su do tri boda stigli golovima Antmana u 47. i Kallmana u 53. minuti.

U skupini 4 Lige C Gruzija je potvrdila prvo mjesto u skupini i plasman u viši rang gostujućom 2:1 pobjedom protiv Gibraltara. Za goste su zabili Kviča Kvartškelija (19) i Giorgi Tsitaišvili (48), a za domaćine Louie Annesley (75).

Bugarska je na gostovanju pobijedila Sjevernu Makedoniju s 1:0 golom Kirila Despodova (50). Domaćin je od 14. minute igrao s igračem manje, nakon što je isključen Todor Todoroski.

U susretu 2 Lige D Estonija je na gostovanju pobijedila San Marino s 4:0 potvrdivši plasman u viši rang. Strijelci su bili Henri Anier (38, 79), Taijo Teniste (56) i Rauno Sappinen (66).