EURO 4. lip 202423:25 0 komentara

Nogometna reprezentacija Portugala, s kojom će ove subote Hrvatska odigrati prijateljski susret, pobijedila je Finsku u Lisabonu, na Jose Alvalade stadionu, s 4-2 u prijateljskom dvoboju.

U prvom poluvremenu Portugal je dominirao te stekao dva pogotka prednosti nakon što je Ruben Dias pogodio u 17. minuti za 1-0, dok je u sudačkoj nadoknadi Diogo Jota realizirao jedanaesterac za 2-0. U 55. minuti bilo je 3-0 za Portugalce nakon pogotka Brune Fernandesa.

Finska je zaprijetila nakon dva brza pogotka te je dvostruki strijelac bio Teemu Pukki u 72. i 77. minuti. Povratak Finaca se nije dogodio jer je u 84. minuti svoj drugi pogodak dao Bruno Fernandes za konačnih 4-2.

Subotnja utakmica Portugala i Hrvatske u Oeirasu počinje u 18.45 sati, a Portugal će na EP igrati u skupini F gdje još igraju Turska, Češka i Gruzija.