Nizozemska 9. velj 202312:03 > 12:04 0 komentara

Feyenoord je nakon raspucavanja izborio četvrtfinale Nizozemskog kupa, bili su bolji od Nijmegena ukupnim rezultatom 5:4.

Feyenoord je bio na rubu eliminacije, ali je na kraju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca svladao Nijmegen. Nakon 90 minuta bilo je 2:2, nakon produžetaka 4:4, a u jedanaestercima 5:3.

Golovima Verdonka i Marqueasa Nijmegen je dobio prvo poluvrijeme, a Feyenoord je doslovno izborio produžetke u posljednjim minutama susreta. Prvo je u 90. minuti Kokcu iz jedanaesterca smanjio na 2:1, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade pogodio Paixao za izjednačenje 2:2.

Nijmegen je već imao igrača manje jer je Sandler u 89. minuti dobio izravni crveni karton, što je rezultiralo penalom za Feyenoord. No, i oslabljeni gosti u produžetku dolaze do novog vodstva golom Bruijna u 96. minuti.

Dvije minute kasnije Gimenez je pogodio za 3:3 da bi Dilrosun u 116. minuti doveo Feyenoord u prvo vodstvo na utakmici. Ni tu nije bio kraj – Bruijn je u 118. minuti pogodio za 4:4 i penale.

U sudačkoj nadoknadi Feyenoord je pogodio svih pet puta, a Bronkhorst je postao tragičar gostiju promašajem u četvrtoj seriji.

Zanimljivo je i to da je Feyenoord imao u utakmici 50 udaraca, od toga 27 u okvir, a u posljednje dvije utakmice (prošla protiv PSV-a u Eredivisie u remiju 2:2) imali su 85 udaraca na gol.

Dalje su prošli i PSV Eindhoven te Spakenburg PSV je pred svojim navijačima bio bolji od Emmena i slavio 3:1. Spakenburg je slavio protiv Katwiijka 2:1 nakon penala.