Bundesliga 19. ožu 202319:43 > 19:44 0 komentara

U derbi utakmici 25. kola Bundeslige nogometaši Bayera su na domaćem terenu u Leverkusenu svladali minhenski Bayern 2-1.

Bayern je poveo u 22. minuti kada je na asistenciju Goretzke suparničku mrežu pogodio Kimmich. No, sve se okrenulo u drugom poluvremenu i to nakon dva dosuđena jedanaesterca za domaćina.

U oba slučaja miran i precizan je bio Argentinac Palacios koji je u 55. minuti izjednačio na 1:1, dok je u 73. prevario Sommera i osigurao svom klubu veliku pobjedu.

Bio je ovo tek treći ligaški poraz Bayerna ove sezone, a ujedno je time ostao drugi na ljestvici. Ima bod manje od dortmundske Borussije. Bayer je nastavio s penjanjem na ljestvici te je trenutačno na sedmom mjestu. Ujedno je Bayer, kombinirano u Bundesligi i Europskoj ligi, ostvario petu pobjedu u nizu.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je za Bayern igrao od 56. minute.