Chelsea je u 25. kolu Premier lige izgubio od gradskog rivala Arsenala 4:2.

Prvi gol je za Arsenal zabio Nketiah u 13. minuti. Izjednačio je Werner u 17. Na 2:1 Arsenala povisio je Smith Rowe u 27.

U 32. minuti izjednačio je Azpiliciueta za 2:2. Svoj drugi gol na utakmici zabio je Nketiah u 57. za 3:2. U sudačkoj nadokndi Azpilicueta je skrivio penal koji je za konačnih 4:2 realizirao Saka u 92. minuti.

Nakon utakmice kapetan Chelseaja Azpilicueta posvađao se s jednim od navijača Chelseaja.

Španjolac je bio ljut što mu je navijač nešto dobacio i ironično mu aplaudirao, te mu je odlučio prići kako bi se verbalno obračunao s njim.

Na kraju je navijač smirivao situaciju, ali su drugi koji su bili pored njega imali još nešto reći. Ipak, na kraju se i Azpilicueta smirio i otišao u svlačionicu.